Singltrek Centrum poskytuje zázemí a služby pro bajkery a je oficiálním nástupním místem Singltreku pod Smrkem, světově proslulé destinace pro terénní cyklistiku. Singltrek pod Smrkem se nachází ve frýdlantském výběžku a jeho stezky se vinou úbočím hory Smrk (1124 m. n.m.), nejvyšší hory české části Jizerských hor.

Budoucí podobu nástupního místa Singltrek Centrum jsme plánovali již v době, kdy jsme chodili po lese a projektovali stezky Singltreku pod Smrkem. Před lety nás uchvátila jedinečná atmosféra britských trailových center, a tak jsme věděli, že jenom kvalitní stezky nestačí. Celý zážitek dotváří pohodové nástupní místo a potřebné doplňkové služby. Když jsme poprvé spatřili koupaliště v Novém Městě pod Smrkem, okamžitě jsme věděli, že to je ta pravá lokalita pro Singltrek Centrum.

Budova Singltrek Centra zahájila provoz na podzim roku 2011. V zázemí nástupního místa najdete prodejnu se sortimentem bajkového oblečení, doplňků a komponentů, půjčovnu kol značky Author a kultovní britské značky Genesis, servis kol, občerstvení a nezbytné služby jako WC, sprchy a myčku kol. Před budovou jsme zřídili příjemné posezení s výhledem na prolézačky dětského hřiště, zábavný pumptrek a na celé koupaliště zarámované ikonickým masivem Smrku. Před vstupem do areálu nástupního místa je možnost parkování. Stezky Singltreku pod Smrkem začínají přímo před budovou Singltrek Centra.

mapa singltrek centrum