Na Frýdlantsku vznikají desítky kilometrů kvalitních singltrekových stezek, které si mohou užít skutečně všichni cyklisté. Jejich zázemí je v Singltrek Centru, kde se návštěvníci mohou připravit, dovybavit, občerstvit a po vyjížďce si odpočinout. Od roku 2012 tu cyklisté získají možnost vyzkoušet či koupit kola vytvořená právě pro jízdu po hravých stezkách. Singltrek Centrum začíná spolupracovat s progresivní českou značkou kol AGang. 

Nové Město pod Smrkem / 1.1.2012

Singltrek pod Smrkem je první česká síť stezek navržená specificky pro jízdu na horském kole. Tvoří ji okruhy úzkých, přírodních vrstevnicových stezek rozčleněných podle náročnosti, aby si je mohli užít všichni – od začátečníků, včetně dětí, až po zkušené jezdce. Stezky jsou naprojektovány tak, aby zapadaly do přírody a poskytovaly intenzivní prožitek z jízdy. Díky tomu za krátkou dobu své existence získaly mnoho fanoušků a respekt odborné veřejnosti doma i ve světě. Singltrek pod Smrkem získal jako jediná evropská destinace od mezinárodní organizace IMBA certifikaci „Ride Center“ udělovanou místům s výjimečně modelovými podmínkami pro jízdu na horském kole.

Jako zázemí pro vyjížďky vzniklo u koupaliště v Novém Městě pod Smrkem moderně vybavené Singltrek Centrum. Kromě nezbytností, jako jsou záchody, sprchy, převlékárny, myčka kol, občerstvení či dětské hřiště, se u něj nachází také obchod s cyklistickým vybavením a prostor pro testovací kola.

Singltrek Centrum hledalo partnera, který nabízí stroje vhodné pro jízdu po singltreku a našlo jej v mladé progresivní české značce kol AGang. Pro AGang, který vznikl v roce 2009, je to příležitost, jak ukázat kola, která padnou obyčejným lidem, ne pouze závodníkům, a těm, kteří jezdí hlavně pro radost, ne pouze na čas.

Spolupráce Singltrek Centra a AGangu v sezóně 2012 začne flotilou více než 20 kol pro AGang Test Centre, prodejem zboží v Trail shopu a bude pokračovat v oblasti propagace. Obě strany se ale netají tím, že by spolupráci rádi postupně prohloubily.

Chcete si Singltrek pod Smrkem v roce 2012 opravdu užít? Začněte svou vyjížďku po hravých stezkách na hravém kole.

Jaromír (Spaceman) Spěšný, product manager značky AGang: 

AGang a Singltrek Centrum mají stejnou vizi rekreačního MTB v Česku. Myslíme si, že lidé by se měli na kole hlavně bavit a to jde skvěle právě jízdou po singltreku. Společně se cyklistům snažíme poskytnout ty nejlepší možné podmínky. Ke stezkám dodává Singltrek Centrum pohodové zázemí a AGang hravá kola.

Tomáš Kvasnička, tvůrce singltreku: 

Už když jsme vymýšleli Singltrek pod Smrkem, představovali jsme si, že u koupaliště v Novém Městě cyklistům nabídneme vše, co by mohli potřebovat. K tomu samozřejmě patří i ta správná horská kola. Díky AGangu teď budeme schopni zájemcům ukázat, že singltrek si nejlépe užijí na kole, které nemusí být zbytečně drahé, zato musí být navrženo pro jízdu po stezkách.